KOBIETY W CIĄŻY I NIEMOWLĘTA

MASAŻ MATERNITY DLA KOBIET W CIĄŻY I KARMIĄCYCH PIERSIĄ
Delikatny masaż całego ciała w odpowiedniej bocznej pozycji wygodnej dla kobiety ciężarnej lub karmiącej. Usuwa napięcie, przykurcze mięśni, rozluźnia i odpręża. Delikatne, opływowe ruchy masażysty i spokojna relaksacyjna muzyka odprężają i koją zarówno ciało jak i umysł.
100,00 zł -1h
139,00 zł – 1,5h

1x
100,00 zł
139,00 zł

5x
42,00 zł
599,00 zł


10x
800,00 zł

1200,00 zł

Masaż laktacyjny piersi / Masaż ujędrniający piersi
Masaż laktacyjny zapobiega zastojom pokarmu, oprowadza limfę do węzłów chłonnych i działa pozytywnie na napiętą i delikatną skórę na piersiach.
Masaż ujędrniający piersi działa pobudzająco na mikrokrążenie krwi, napina skórę i unosi biust. Masaż poprawia kondycję piersi i nadaje im ładniejszy kształt.
1x 39,00 zł

5x 149,00 zł
MASAŻ NIEMOWLĄT (SHANTALA)
Masaż lub nauka masażu niemowląt. Masaż przeciwdziała przykurczom mięśni rozluźnia i uspokaja. Pozwala dziecku i rodzicowi/opiekunowi na nawiązanie wzajemnej relacji, nauki dotyku i bliskości.
70,00 zł
BADANIE I OCENA NEUROROZWOJOWA NIEMOWLĄT
Przeprowadzenie odpowiednich testów badających odruchy dziecka pozwalających na ocenę neurorozwojową niemowląt. Rodzic/opiekun dostaje na koniec wizyty kartę z wynikami i zaleceniami.
70,00 zł
ĆWICZENIA INDYWIDUALNE DLA KOBIE W CIĄŻY I DLA KOBIET W POŁOGU PRZY ROZEJŚCIU MIĘŚNIA PROSTEGO BRZUCHA
Rozejście mięśnia prostego brzucha występuje u większości kobiet w czasie ciąży, a u wielu pozostaje przez długi czas po porodzie. Większość kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma rozejście mięśnia prostego brzucha, zwłaszcza będąc w pierwszej ciąży. Problem staje się widoczny gołym okiem zwykle dopiero w trzecim trymestrze, ale rozpoczyna się on prawdopodobnie znacznie wcześniej. Rozpoznać przypadłość można przy napięci brzucha, pojawia się wtedy uwypuklenie biegnące od góry do dołu przez cały brzuch. W momencie rozluźnienia mięśni uwypuklenie to się zapada. Między rozsunięte brzegi mięśnia prostego brzucha można włożyć dłoń.
Rozejście mięśnia prostego brzucha osłabia ścianę brzucha, sprzyja nadmiernemu rozciąganiu skóry i powstawaniu rozstępów. Większość kobiet przy rozejściu mięśnia prostego brzucha boryka się również z problemem nietrzymania moczu, kału bądź obniżeniem narządów miednicy mniejszej. Powodem tych nieprzyjemnych dolegliwości jest zaburzenie mięśni dna miednicy.
Niewielu lekarzy położników ma świadomość konsekwencji rozejścia mięśnia prostego brzucha i przestrzega jak zapobiegać temu powikłaniu. Co gorsza pacjentki często słyszą, że rozejście to stan naturalny i tak ma być już zawsze, co nie jest prawdą. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom coraz częściej zgłaszających się pacjentek z rozejściem mięśnia prostego brzucha stworzyliśmy odpowiedni program rehabilitacji dopasowany do tej dolegliwości. Program ten składa się głownie z indywidualnie dobranych ćwiczeń skierowany głównie na ruchy klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy.
70,00 zł