TERAPIA CZASZKOWO-KRZYŻOWA (TCK) jest delikatną i nieinwazyjną formą osteopatii, która może poprawiać naturalne możliwości samoregulacji i gojenia się ustroju. Terapia TCK poprzez delikatny dotyk i odpowiednie chwyty terapeutyczne rozluźnia obszary objęte dysfunkcją i korzystnie wpływa na stan zdrowia pacjenta.
W czasie terapii uruchamiane są naturalne siły uzdrawiające organizm oraz wzmacnia się jego odporność. Uzyskujemy również działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne, czego skutkiem jest zmniejszenie lub całkowite usunięcie występujących dotychczas dolegliwości.
Podczas terapii można wyczuć przepływ płynu mózgowo – rdzeniowego. Ma to znaczenie podczas diagnozowania problemów pacjenta. Analizuje się długość, siłę, amplitudę oraz symetrię ruchu płynu. Niska amplituda wskazuje na niski poziom witalności, brak symetrii może wskazywać gdzie znajdują się różne problemy (dysfunkcje somatyczne, ogniska zapalne, traumy, blizny). Za pomocą różnych technik można doprowadzić do rozwiązania konkretnego problemu lub pracować nad przywróceniem symetrii co będzie powodowało samoleczenie organizmu.
Po terapii pacjent odczuwa głębokie rozluźnienie i odprężenie, poprawie ulega samopoczucie oraz dotlenienie organizmu. Osoby zestresowane uspokajają się i lepiej radzą sobie z kontrolą stresu. Zdarza się, że w trakcie lub po zabiegu pojawiają się różne reakcje emocjonalne w postaci np. śmiechu lub płaczu, co jest naturalną, fizjologiczną reakcją organizmu. Pacjenci często określają efekty po terapii jako reorganizację w ich ciele, dzięki której mają poczucie wewnętrznego porządku, dzięki któremu mogą lepiej korzystać z zasobów swojego organizmu.
Podczas terapii organizm odkrywa zapisaną matrycę zdrowia i uruchamia samouzdrawianie. Ta matryca jest zlokalizowana w płynie mózgowo – rdzeniowym, a poprzez pracę terapeutyczną można do niej dotrzeć.
Terapeuta jedynie wspomaga proces uzdrawiania, a poprzez pracę manualną pozwala pacjentowi dotrzeć do własnej matrycy zdrowia.
Terapia czaszkowo-krzyżowo znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, ponieważ oddziałuje na funkcję układu nerwowego, pokarmowego, oddechowego, limfatycznego, endokrynologicznego oraz kostno-mięśniowego.
Niezależnie od wieku pacjenta, wskazania obejmują:
Zastosowanie lecznicze:
Zastosowanie lecznicze:
Wpływ biologiczny: skurcz mięśni szkieletowych.
Zastosowanie lecznicze:
Wpływ biologiczny: łagodzenie bólu, poprawa krążenia obwodowego, normalizacja aktywności układu wegetatywnego, relaksacja mięśni, przyspieszenie resorpcji krwiaków i obrzęku.
Zastosowanie lecznicze:
Wpływ biologiczny: przywracanie równowagi fizjologicznej mięśni, włączenie układu hamującego odruch na rozciąganie przez pobudzanie narządu Golgiego, uczynnianie nowych połączeń synaptycznych.
Zastosowanie lecznicze:
Wpływ biologiczny: stymulacja mięśni i nerwów.
Zastosowanie lecznicze:
Wpływ biologiczny: stymulacja mięśni i nerwów.
Zastosowanie lecznicze:
Wpływ biologiczny: łagodzenie bólu, wzmocnienie siły mięśniowej, usprawnienie krążenia.
Zastosowanie lecznicze:
Wpływ biologiczny: rozszerzenie naczyń obwodowych, ruch jonów w tkankach.
Zastosowanie lecznicze:
Wpływ biologiczny: przywracanie równowagi elektrycznej komórek i tkanek, usprawnienie krążenia w naczyniach włosowatych, wspomaganie procesów regeneracji komórek i tkanek, przyspieszenie rozpadu i eliminacja kwasu mlekowego i substancji bólowych.
Zastosowanie lecznicze:
Magnetoterapia jest skuteczną metodą leczenia pulsującym polem magnetycznym niskiej częstotliwości. Leczenie polem magnetycznym zostało odkryte już ponad 100 lat temu przez Jamesa Maxwella. Spośród wszystkich metod fizykoterapii - magnetoterapię wyróżnia głębokie, a nie tylko powierzchowne, oddziaływanie na organizm.
Wskazania:
Przeciwskazania:
Ultradźwiękami określa się drgania mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego. W fizykoterapii stosuje się głównie częstotliwości od 0,8 do 3,5 MHz. Efekt terapeutyczny powstaje dzięki pochłanianiu energii przez tkanki w trakcie zabiegu nadźwiękawiania.
Wpływ biologiczny: wzrost syntezy kolagenu i elastyyny, czyli włókien zapewniających elastyczność skóry, przyspieszenie syntezy DNA, redukcja rozstępów, rozszerzenie naczyń krwionośnych i przekrwienie narządów, wewnątrzkomórkowy wzrost syntezy wapnia, zmiany w szybkości przewodzenia włókien nerwowych.
Powyższe skutki biologiczne są podstawą leczniczego działania ultradźwięków, które wywołują w organizmie określone skutki terapeutyczne.
Wskazania do terapii ultradźwiękowej:
Ultradźwięki wykorzystuje się również w zabiegu fonoforezy, nieinwazyjnym zabiegu wprowadzania leku do organizmu. W celu wzmocnienia działania ultradźwięków, zamiast tradycyjnego środka sprzęgającego, stosuje się żel zawierający substancje czynne − przeciwzapalne, przeciwbólowe, poprawiające ukrwienie lub ułatwiające uelastycznienie blizn. Wprowadzanie ich do tkanek za pomocą ultradźwięków zapewnia szybsze i głębsze wnikanie substancji leczniczych.
Przeciwskazania:
Terapeutyczne naświetlanie promieniowaniem laserowym w zakresie widzialnym R czerwone (dla długości fali 660 nm) i niewidzialnym IR podczerwone (dla długości fali 808 nm).
Ze względu na szerokie spektrum działania laser można stosować do leczenia schorzeń w wielu dziedzinach, m.in.:
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Terapia zimnymi parami azotu - inaczej leczenie zimnem jest metodą coraz powszechniej stosowaną w wielu dziedzinach medycyny. Strumień pary azotu uzyskuje temperaturę -160°C.
Stosowanie kriostymulacji prowadzi do zmniejszenia zapotrzebowania organizmu na leczenie farmakologiczne. Zmniejszenie bólu aktywizuje chorego, poprawia jego kondycję psychiczną i zachęca do wykonywania ćwiczeń, których w stanie bólowym nie mógłby wykonać. Istotnym aspektem kriostymulacji jest doskonała tolerancja zabiegu.
U chorych leczonych tą metodą, znacznie zmniejszyła się liczba wykonywanych dostawowych blokad sterydowych. Dostawowe podawanie leku stanowi potencjalną możliwość zniszczenia chrząstki – nadmuch miejscowy jest nieinwazyjną metodą pozwalającą temu zapobiec.
W niektórych przypadkach dzięki kriostymulacji udaje się uniknąć zabiegu operacyjnego u chorych, u których ze względu na patologiczny rozrost błony maziowej, istniały wcześniej wskazania do wykonania synowektomii. Zabieg oziębiania powoduje mocne przegrzanie endogenne stawów aż do przekroczenia ciepłoty wyjściowej o około 30 - 40C i utrzymania się jej do 3-4 godzin.
Po kuracji niskimi temperaturami następuje:
Wskazania:
Przeciwskazania:
Pacjenci z niewydolnością krążenia obwodowego z następowym upośledzeniem trofiki skóry i tkanki podskórnej oraz z miejscowymi odmrożeniami.
Hydroterapia (wodolecznictwo) jest to metoda leczenia bodźcowego masażem wirowym polegająca na zewnętrznym stosowaniu wody. Podstawę leczniczego działania stanowi odpowiednia temperatura wody oraz ciśnienie użyte odpowiednio do rodzaju terapii. Hydroterapia jest stosowana od wieków jako forma leczenia.
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Światłolecznictwo wykorzystuje promieniowanie podczerwone, widzialne oraz nadfioletowe.
Lampa SOLUX stosowana jest w zabiegach ciepłoleczniczych. Filtr niebieski UV działa przeciwbólowo, ponadto stosuje się go w celu złagodzenia podrażnień skóry. Światło czerwone IR zaś łagodzi stany zapalne i przyśpiesza gojenie ran.
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Wybitne właściwości charakterystyczne światła BIOPTRON umożliwiają mu penetrację nie tylko skóry lecz również tkanek pod nią. W ten sposób pozytywny efekt światła BIOPTRON nie jest ograniczony do leczonego miejsca skóry lecz ma także korzystny wpływ na cały organizm.
Działanie lampy BIOPTRON:
Brak przeciwwskazań do stosowania lampy BIOPTRON.
Terapia wziewna może być stosowana w poszczególnych stanach chorobowych górnych i dolnych dróg oddechowych zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo z wykorzystaniem leku. Inhalacje nosa, zatok, gardła, krtani.
Leki zalecane do stosowania w nebulizacji za pomocą inhalatorów pneumatycznych to: antybiotyki, glikokortykosteroidy, leki rozszerzające oskrzela, mukolityki, kromony, dornaza alfa.
Wskazania do inhalacji to:
Przeciwwskazaniami do inhalacji są:
Na zabieg inhalacji proszę przynieść ze sobą maseczkę i jeśli zabieg ma być z lekiem proszę przynieść również lek.
Ćwiczenia rehabilitacyjne, usprawniające, poprawiające postawę ciała i utrzymanie organizmu w odpowiedniej równowadze mięśniowo-stawowej. Stosowane niemal w każdej jednostce chorobowej.
Specjalistyczne techniki kinezyterapii
PNF (Propriocetive Neuromuscular Facilitation) – proprioceptywne torowanie mięśniowo-nerwowe - metoda polega na nauce lub odtworzeniu prawidłowej funkcji ruchowej zaburzonej w przebiegu chorób neurologicznych lub ortopedycznych. Podstawą metody są złożone wzorce ruchowe dla kończyny górnej, kończyny dolnej, tułowia, szyi i głowy. Terapia PNF jest niezwykle przydatna w leczeniu osób po udarach, z niedowładem, w ponownej nauce operowania dłonią, powrocie mowy, oraz ponownej nauce chodu.
PNF to metoda kompleksowa: każdy zabieg kierowany jest do człowieka jako całości, a nie skupia się tylko na jednostkowym problemie czy pojedynczym fragmencie ciała. Głównym celem każdej sesji terapeutycznej jest pomoc pacjentowi w osiągnięciu najwyższego poziomu funkcjonalnego.
Masaż należy do najstarszej dziedziny wiedzy medycznej i był stosowany już w Starożytności. Wywodzi się on z Indii i Chin, gdzie stanowił naturalną metodę leczenia.
Masaż jest formą terapii, która wykorzystuje wpływ energii mechanicznej i kinetycznej na tkanki w celu wywołania odczynu. Dla uzyskania odczynu w organizmie poprzez masaż klasyczny – ręczny wykorzystuje się różne techniki masażu, które uwzględniają specyfikę budowy oraz funkcję masowanych tkanek. Techniki te to m.in.: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wałkowanie, wyciskanie, oklepywanie, wstrząsanie i wibracja.
Mechanizm działania masażu jest bardzo skomplikowany i można go podzielić na działanie lokalne (miejscowe), oraz na działanie centralne (ogólne).
Działanie lokalne masażu polega na mechanicznym przepływie krwi w naczyniach krwionośnych oraz chłonki w naczyniach chłonnych. Podczas masażu wytwarzane jest ciepło, które wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie – zwiększa przepływ krwi przez mięśnie, przyspieszając dostarczanie substancji odżywczych i równocześnie wydalając produkty przemiany materii.
Działanie centralne masażu polega na pobudzeniu układu nerwowego, który za pomocą odruchów i czynności koordynacyjnych kory mózgowej jest w stanie wpłynąć na wszystkie narządy i układy naszego organizmu. W czasie masażu do mózgu docierają miliony bodźców, które wywołują w odcinku kory mózgowej stan pobudzenia, który powoduje szybsze i bardziej sprawne wykonywanie czynności przez narządy wykonawcze organizmu.
Celem masażu klasycznego jest działanie na układ ruchu (mięśnie, ścięgna, torebki stawowe, okostną, kości) oraz na skórę, tkankę łączną, tkankę tłuszczową, zakończenia nerwowe w skórze, a także na układy krwionośny i chłonny. Pośrednio masaż klasyczny działa również na narządy wewnętrzne.
Wskazania do masażu:
Dla zdrowia
Dla urody
Dla relaksu
Przeciwwskazania:
Cel:
Zachęcamy do wykonywaniu masażu przez męża/partnera pomaga lepiej zrozumieć potrzeby kobiety, zbliżyć się do niej i do nienarodzonego dziecka.
Czas trwania:
Przeciwwskazania do wykonania masażu u kobiet w ciąży:
Obszary, które nie powinny być masowane:
Masaż ten u kobiet w okresie karmienia piersią zwiększa laktację oraz likwiduje obrzęki. Kolejną zaletą masażu jest poprawa wyglądu i ujędrnienie biustu. Dodatkowo działa rozluźniająco i relaksacyjnie. Gdy kobieta nauczy się tego masażu sama może go stosować w domowym zaciszu.
W ofercie do wyboru:
Masaż Shantala polega na:
Korzyści płynące z masażu niemowląt:
Korzyści dla rodzica lub opiekuna wykonującego masaż:
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Masaż najlepiej przeprowadzać co najmniej 30 minut po posiłku dziecka.
Metoda diagnozy i terapii wg dr Ackermanna jest obecnie jedną z najskuteczniejszych technik leczenia manualnego. Zmiany w kręgosłupie i tzw. przesunięcia kręgów powodują ucisk na nerwy i rdzeń kręgowy, co zaburza stan zdrowia, wyzwala silny ból i przyczynia się do powstawania wielu chorób. Istota terapii manualnej polega na bezbolesnym korygowaniu ułożenia kręgów i stawów międzykręgowych, co poprawia funkcjonowanie kręgosłupa i zmniejsza ucisk na nerwy i rdzeń kręgowy powodując ustąpienie lub zmniejszenie bólu.
Niepokojące objawy oprócz bólu kręgosłupa, które powinny Cię skłonić do wizyty u terapeuty manualnego: początkowo pojawiają się tylko zaburzenia czynnościowe. Jednak po pewnym czasie mogą one doprowadzić do poważnych schorzeń narządów. Skarżysz się na bóle głowy, ramion i barku, klatki piersiowej, bóle między żebrami itd., może masz też takie dolegliwości jak zgaga, bóle żołądka, kłopoty w woreczkiem żółciowym, wzdęcia, czy reflux? Różnorodność objawów jest duża i pacjenci są często bardzo zdziwieni, kiedy dowiadują się, że mogą być one spowodowane zakłóceniami pracy kręgosłupa.
Skutkiem skrzywień kręgosłupa są przesunięcia w płaszczyźnie czołowej albo strzałkowej, przez co w szczególny i nierównomierny nacisk narażone są pojedyncze kręgi, głownie dyski znajdujące się w chorobowo zmienionych odcinkach. Po „wklęsłej” stronie danego segmentu kręgosłupa powstaje zwiększony nacisk, prowadzący do szybkiego zwyrodnienia tronów kręgów oraz dysku.
Aby temu zapobiec konieczna będzie wizyta u terapeuty manualnego, podczas której najpierw dysfunkcja będzie diagnozowana, po czym bezboleśnie korygowana.
Oferujemy Państwu specjalistyczną rehabilitację ruchową z dojazdem do pacjenta. Cały program rehabilitacji zostanie dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości Chorego.
Jeśli jesteś w niemocy i choroba utrudnia Ci wyjście z domu to dobrze trafiłeś. Wystarczy do nas zadzwonić i umówić się na wizytę. Terapeuta przyjedzie do Ciebie do domu i dobierze odpowiednie leczenie usprawniające lub/i masaż do konkretnej jednostki chorobowej bądź dysfunkcji.
Gabinet dietetyczny prowadzi kompleksowe poradnictwo żywieniowe, układanie odpowiednich diet, a także indywidualny tok żywieniowy dla osób zdrowych chcących zadbać o swoją sylwetkę, jak i również dla osób z wszelkimi problemami zdrowotnymi, wymagającymi stosowania indywidualnie dobranych diet .Program dietetyczny opiera się wyłącznie o racjonalne zasady odżywiania.
Oferta przeznaczone jest dla:
Osób zdrowych,
Osób w stanach chorobowych m.in.:
Wizyta:
Pierwsza wizyta u dietetyka trwa zwykle około 60 minut. Kolejne wizyty, są nieco krótsze, należy zarezerwować na nie około 30 minut. Na pierwszą wizytę należy zabrać:
- 3-dniowy jadłospis [FORMULARZ
DO POBRANIA / wersja *.PDF] (spisz wypite napoje oraz posiłki i przekąski zjedzone w ciągu ostatnich 3 dni -najlepiej 2 dni powszednie i 1 dzień
wolny)
- aktualne badania laboratoryjne
- jeżeli przyjmujesz leki lub suplementy, zabierz je ze sobą lub spisz ich nazwy
Przed wizytą:
Aby uzyskać prawidłowe wyniki pomiarów podczas wizyty nie należy:
- wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych przez 12 godz.,
- spożywać jakichkolwiek napojów czy pokarmów przez 2 godz.,
- spożywać alkoholu przez 48 godz.
Uwaga:
Pomiar zawartości tkanki tłuszczowej, mięśni i wody nie może być przeprowadzane u osób z wszczepionym rozrusznikiem serca, kobiet w ciąży i osób z padaczką. U tych osób wykonywany jest tylko pomiar masy ciała.Pomiar odbywa się w ubraniu, ale na bosych stopach.
Pierwsza wizyta obejmuje:
Pacjent otrzymuje:
- wyniki analizy dotychczasowego sposobu odżywiania
- wyniki analizy składu ciała
- indywidualne zalecenia żywieniowe, w tym m.in.: zalecane wielkości porcji do spożycia
Na życzenie pacjenta po wizycie zostanie opracowany indywidualny 7,14 lub 21 - dniowy jadłospis dostosowany do współistniejących chorób, preferencji żywieniowych i trybu życia pacjenta.
Porada dietetyczna/psychodietetyczna 150,00 zł.
Dr Kenzo Kase stworzył i rozwinął w Japonii w latach 70 XX w. metodę Kinesiotapingu nie ograniczającą ruchów, opartą na użyciu plastrów Kinesio Tex®. Kinesiotaping oddziałuje na mięśnie, powięzie, stawy, układ limfatyczny i nerwowy.
Kinesiology Taping jest to metoda wspomagająca proces rehabilitacji. Ma zastosowanie w fizjoprofilaktyce, w ortopedii i traumatologii, neurologii, reumatologii, pediatrii, ginekologii i położnictwie, medycynie sportowej i wielu innych.
Kinesiology Taping to przede wszystkim oddziaływanie sensoryczne, ale również proprioceptywne. Dzieje się tak poprzez odciążenie systemu powięziowego. Efektem aplikacji jest pofałdowanie powierzchni skóry, co powoduje zwiększenie przestrzeni pomiędzy skórą a powięzią. Umożliwia to usprawnienie mikrokrążenia krwi i limfy oraz aktywuje procesy samoleczenia.
Zalety Kinesiology Tapingu:
Przed zastosowaniem konkretnej techniki kinesiotapingu pacjent jest dokładnie badany celem oceny układu mięśniowo-powięziowego. Plaster jest dobrze tolerowany i rzadko wywołuje reakcje alergiczne.
Istnieje sześć głównych technik Kinesiology Tapingu:
Metody te różnią się od siebie sposobem przyklejenia (pozycja wyjściowa, sposób rozciągnięcia taśmy, rozciągnięcie obszaru skóry i powięzi powierzchniowej, na który plaster jest aplikowany). W zależności od zastosowania konkretnych indywidualnie dobranych technik, możemy osiągnąć pożądany efekt.
Kinesiology Taping stosowany jest w przypadkach:
Istnieje wiele form skutecznej terapii w rehabilitacji. Prawidłowo zastosowana metoda Kinesiology Taping działa przez 24 godziny na dobę, a więc nie tylko podczas sesji terapeutycznej. Dzięki temu wspomaga długotrwały proces rehabilitacji. Efekt poprawy zauważalny jest bezpośrednio po aplikacji i utrzymuje się po jej usunięciu.
Kinesiology Taping jako metoda wspomagająca terapię tkanek miękkich i normalizująca napięcia systemu mięśniowo-powięziowego, jest znakomitym narzędziem w rękach fizjoterapeutów poprawiającym jakość życia i zdrowie pacjentów.
Fizykoterapia nie przyniosła rezultatu? Nadal odczuwasz ból? Spróbuj zabiegu falą uderzeniową i wygraj z bólem. Metoda ta jest stosowana przy wielu jednostkach chorobowych, w których wyczerpały się klasyczne metody leczenia fizykoterapeutycznego.
Zalety:
Terapia falą uderzeniową stosowana jest w wielu dziedzinach medycyny: chirurgii, ortopedii, medycynie sportowej, reumatologii, dermatologii czy medycynie estetycznej.
Oddziaływanie biologiczne fali uderzeniowej
Terapia falą uderzeniową wykazuje działanie przeciwbólowe, ma wpływ na metabolizm komórkowy, poprawia przepływ krwi w miejscu objętym leczeniem oraz stymuluje regenerację tkanek miękkich. Efekt przeciwbólowy uzyskuje się poprzez zwiększenie przepływu krwi, dzięki czemu dochodzi do zmniejszenia odczynu zapalnego.Na czym polega zabieg falą uderzeniową?
Aplikacja fali uderzeniowej przebiega w podobny sposób do zabiegu przy pomocy ultradźwięków. Na okolicę zabiegową nakładany jest żel, następnie okrężnymi ruchami przemieszcza się aplikatur po powierzchni skóry. Następnym etapem jest dokładne określenie miejsca podjętego zabiegowi. Określa się go najczęściej przy pomocy diagnostyki obrazowej (RTG, TK, MRI, USG), która pozwala na precyzyjne skierowanie fali uderzeniowej na obszar objęty procesem patologicznym. Innym sposobem jest diagnostyka palpacyjna, choć należy pamiętać, że nie zawsze miejsce bolesne jest odzwierciedleniem źródła bólu. Aparatem można działać na dużych powierzeniach lub na punkty bolesne. Dokładna dawka i czas zabiegu dobierany jest indywidualnie do schorzenia pacjenta.
Wskazania do zabiegu falą uderzeniową:
Przeciwwskazania do stosowania fali uderzeniowej:
Terapia falą uderzeniową jest dla większości pacjentów bezbolesna i nie wymaga znieczulenia oraz stosowania środków farmakologicznych. Często jednak przed zabiegiem wykonywane jest schładzanie parami ciekłego azotu – krioterapia.
Punkty spustowe
Za mięśniowo-powięziowe punkty spustowe bólu przyjmuje się nadpobudliwe ogniska w mięśniach i powięzi związane z napiętymi pęczkami mięśniowymi. Punkty spustowe wykrywa się palpacyjnie, a ich uciśnięcie
powoduje miejscowy skurcz i ból rzutowany dystalnie względem miejsca uciśnięcia. Działanie przeciwbólowe na punkty spustowe jest niezwykle ważnie ze względu na to, że bolesne punkty upośledzają prawidłowe funkcjonowanie
układu ruchu. Dzięki szybkiej i skutecznej terapii, można uniknąć ograniczeń w elastyczności tkanek i przeciążeń mechanicznych.
Entezopatie
Przyczyną bólu przy entezopatii są zbyt naprężone mięśnie w miejscu ich przyczepu do kości. Pojedyncze włókna ścięgna odrywają się od objętego procesem patologicznym miejsca (np. pozbawionej okostnej kości).
Taka sytuacja kliniczna prowadzi do wytworzenia wyrośli kostnych tzw. entezofitów, które osłabiają układ kostno-mięśniowy i może być przyczyną patologicznych zerwań połączenia ścięgnisto-kostnego. Do tego rodzaju schorzeń
zaliczamy: tzw. kolano skoczka, zapalenie rozcięgna podeszwowego, ostrogi piętowe.
Bóle okolicy stawów
Najczęstszą przyczyną bólu w stawie jest stan zapalny któregoś z elementów stawu lub samo zwyrodnienie stawu. Czasem dyskomfort może pojawiać się tylko przy niektórych ruchach, a pierwsze objawy
często są niezauważane w porę przez co przybierają na sile i przechodzą w stan przewlekły (np.: zapalenie kaletki krętarzowej). Jedną z najczęściej występujących przypadłości w kończynie górnej jest zespół bolesnego
barku. Ze względu na sposób powstawania wyróżnia się następujące jego postacie przerwanie pierścienia mięśni rotatorów.
Medycyna sportowa
Uprawianie sportu wiąże się często z ryzykiem urazów, przeciążeń, mikrouszkodzeń, które często prowadzą do powstania rozległego procesu patologicznego. Dlatego tak ważna jest profilaktyka przed i
właściwa rehabilitacja gdy już dojdzie do urazu. Do częstych dolegliwości należą zespoły bólowe takie jak „łokieć tenisisty”, „łokieć golfisty”, „kolano skoczka”, jak i bóle w okolicy
ścięgna Achillesa. I tu fala uderzeniowa jest najlepszą metodą leczenia.
Leczenie złamań
Kolejną zaletą fali uderzeniowej jest jej wpływ na przyspieszenie zrostu kostnego. Powoduje również szybszy remodeling kości. Dla uzyskania efektów wystarczy już jedna sesja terapeutyczna.
Zabiegi upiększające
Zabieg fali uderzeniowej stosowany jest również w kosmetologii i medycynie estetycznej do walki z cellulitem i otyłością. Fala mechaniczna podobnie jak intensywny masaż znacznie poprawia mikrokrążenie
i drenaż żylno-limfatyczny w obrębie skóry i tkanki podskórnej. Powoduje zwiększenie przepuszczalności błony komórkowej adipocytów, ułatwiając uwalnianie zawartych w nich substancji. Podstawową zasadą stosowania zabiegów
fizykalnych w terapii cellulitu jest systematyczność w ich przeprowadzaniu. Optymalne efekty osiąga się stosując kompleksową fizykoterapię (falę uderzeniową dobrze łączyć ze stymulacją mięśniową tzw. lipolizą, ultradźwiękami,
masażem modelującym lub bańką chińską). Widoczne efekty terapii można obserwować po wykonaniu 10-15 zabiegów (zależnie od stopnia zaawansowania cellulitu).
Zapraszamy
O metodzie:
Wyniki badań naukowych:
Kinezjologia edukacyjna (Gimnastyka Mózgu) bazuje na gruntownych badaniach klinicznych przeprowadzonych przez dr Paula Dennisona oraz jego żonę Gail Dennison. Badania te były przeprowadzone w wielu krajach gdy dr Dennison zajmował się jako terapeuta przyczynami i usuwaniem trudności w uczeniu się.
W badaniach tych dowiedziono, że Gimnastyka Mózgu pobudza określone części mózgu i mechanizmy integracji myśli i ruchu, dzięki czemu nowy sposób uczenia się staje się bardziej naturalny, bystry i spontaniczny oraz sprzyja lepszemu zapamiętywaniu.
Ćwiczenia zastosowane w tej metodzie bazują na:
Dlaczego dzieci potrzebują Gimnastyki Mózgu?
Naturalny rozwój dziecka 5-7 letniego zostaje zaburzony przez naukę podczas siedzenia w szkolnej ławce. Wiąże się to z tym, że kształcenie wymaga od dziecka niezwykłej pracy umysłowej przy minimalnym wykorzystaniu ruchu, rzadko zaś łączy się z łatwym i radosnym uczeniem się. Na równi z silną kontrolą u dziecka wzrasta lęk i strach, że nie poradzi sobie z nauką, co z kolei hamuje rozwój jego myśli, twórczości i spontaniczności. Fakt ten stanowi ogromny czynnik stresujący dla organizmu.
Zmiany w mózgu spowodowane przez stres:
W warunkach stresu włączają się naturalne pierwotne odruchy np. odruch obronny powodujący spięcie całego ciała. Aktywizuje to tylne obszary mózgu, które włączają mechanizmy przetrwania i uniemożliwiają przejście informacji do przednich obszarów mózgu i ich przetworzenie. Co w konsekwencji powoduje zawężenie pola uwagi, ograniczenie czynności poznawczych, dziecko nie może się skupić i opanować poznawanego materiału. Zostają także pociągnięte inne odruchy obronne tj. asymetryczne i symetryczne odruchy toniczne szyi, które hamują funkcjonowanie nawyków słuchania, pracę pamięci długoterminowej i mowę.
Ćwiczenia Gimnastyka Mózgu oddziałują na trzy wymiary:
Wymiar lateralności lewa-prawa strona:
- myślenie, przetwarzanie, komunikację
Wymiar ześrodkowania góra-dół:
- czucie, stabilność, organizacja
Wymiar skupienia przód-tył:
- czucie, uczestnictwo, rozumienie
Gdy Ześrodkowanie jest zrównoważone ze Skupieniem i Lateralnością czujemy się bardziej zakotwiczeni, ożywieni przez uczucia, zorganizowani do skutecznego działania i bazujemy na poczuciu własnej wartości.
Jeśli pragniesz, by twoje dziecko chętnie się uczyło, osiągało lepsze wyniki, bez zbędnego stresu poniżej przedstawiamy szczegóły i kontakt do zapisu:
Grupy dobierane wiekowo:
Grupa I (przedszkolna): 4-6 lat
Grupa II (wczesnoszkolna): 6-10 lat
Grupa III (szkolna): 11-15 lat
Liczba dzieci: 6 osób w grupie
Miesięczny koszt zajęć 300 zł.
Zajęcia będą odbywały się 1 raz w tygodniu.
Pierwsze zajęcia gratis – zachęcamy do wypróbowania
Zapisy prowadzone są telefonicznie, bądź u nas w siedzibie firmy.
Centrum Medyczne FizjoMedica
ul.Wierzbicka 90
26-600 Radom
Tel: 511997051 lub
+48 389 31 75